Po přečtení titulku si asi říkáte … “Co je tohle zase za koninu!?” … “Proč zrovna takový název aktivity?” … “Co vlastně máme udělat?”

Nebojte se, je to jednoduché a tuhle aktivitu si určitě báječně užijete a jednoduše splníte. Nejprve drobné vysvětlení.

Vodoměrka má štíhlé, protáhlé a černohnědě zbarvené tělo, dlouhou dopředu protaženou hlavu. Má nepatrně viditelný sosák, kterým se přímo vbodne do kořisti a vysaje ji (nejčastěji drobný hmyz). Velikost těla 9–12 mm. Vyskytuje se ve formě dlouhokřídlé i krátkokřídlé. Krátkokřídlá varianta má silně redukované polokrovky a je běžnější
Obývá téměř celou střední Evropu. Většinu svého života přebývá na vodní hladině v blízkosti břehu. Vodoměrka lehce pobíhá po vodní hladině s pokrčenýma, doširoka roztaženýma nohama.

V této aktivitě vás chceme vyzvat k činnosti, jejíž realizace téměř neodmyslitelně patří k létu a prázdninám (ikdyž vlastně tento úkol lze splnit prakticky kdykoli) a předpokládáme, že určitě všichni si ji občas užíváte. Prostě a jednoduše – pošleme vás k vodě. Je čas, aby jste si dopřáli příjemný relax a ochalzení ve vodě ať už u rybníka, řeky, přehrady, moře nebo na koupališti, bazénu, aquaparku anebo na vlastní zahradě v bazénku.

Zadání je úplně prosté – vyrazte někam k vodě a pořiďte si 3 dokumentační fotografie, jak si dopřáváte výbornou chladivou a osvěžující zábavu u vody. Můžete provozovat činnosti jako koupání, plavání, brouzdání se, potápění, opalování, skoky do vody, stříkání vodními pistolemi, vyrábění vln, jízda na tobogánu či cokoliv jiného. Staňte se na chvíli vodoměrkami a radujte se z jednoduchých věcí.

Ve formuláři Záznam o aktivitě nám uveďte kde jste byli, kdo se z vašeho týmu účastnil, jaká byla voda a jak jste si vodní hrátky užili, případně přidejte nějaké zajímavosti, tipy či doporučení pro ostatní. Přiložte 3 dokumentační fotografie. Pokud jste si vody užívali kdekoli v ČR přidělíme vám 50 bodů za splnění úkolu. Pokud jste vyrazili někam k “cizí vodě” v zahraničí (např. během dovolené) přidělíme vám 100 bodů.