V této aktivitě vás chceme motivovat k získání cestovatelských zážitků z tak trochu jiné kategorie. Většinou někam cestujeme auty a jen zřídka kdy se na výlet nebo projížďku jede vlakem.

A co teprve historický vlak – např parní nebo třeba také dnes již téměř nepoužívané úzkokolejné traťě. Jízda takovýmito vlaky je opravdu speciální zážitek, takže proč si to nezkusit a nezpříjemnit si třeba dovolenou právě něčím takto specifickým? Dopřejte si a svým dětem krásné rodinné dobrodružství a naplánujte si nějakou projížďku či výlet na dvou kolejích. Vyražte někam za poznáním vlakem!

Pořiďte si 2 dokumentační fotografie a v Záznamu o aktivitě nám uveďte kam jste vlakem jeli, jak se vám to líbilo, co jste cestou zažili a klidně doplňte i další dataily či zajímavosti z vaší cesty. Pokud pojedete speciálním historickým vlakem nebo parním vlakem, či v případě že se na výlet vydáte tzv. “úzkokolejkou” přidělíme vám 100 bodů. Stejný počet bodů získáte za cestu vlakem někde v zahraničí (např. během dovolené) a také pokud v ČR pojedete expresním vlakem (RegioJet, Pendolíno, LeoExpress).

Za cestu lokálním vlakem v ČR (motoráčkem, CityElephant, RegioNova…) vám přidělíme 50 bodů.

Podmínkou pro přidělení bodů je účast na jízdě vlakem alespoň 3 členů vašeho týmu