Jak je z názvu této aktivity jednoznačně určitelné, je tady před vámi úkol o jehož splnění se mají postarat děti. Díky jejich přirozené hravosti, fantazii a určitým vrozeným “stavitelským” schopnostem může být váš tým bohatší hned o 100 bodů a navíc doufáme, že se děti hezky zabaví a společnými silami všechny vytvoří něco fakt super cool.

Nebudeme chodit kolem horké kaše a hned vám tady sdělíme, co chceme, aby se děti pokusily udělat. Určitě máte doma spustu různých hraček – autíčka, vláčky, lego, kostky, panáčky, vojáčky, domečky, dinosaury, draky, plastové zvířátka a taky různé stavebnice, lodičky atd. A právě všechny tyto hračky se můžou zůčastnit parádní dětské zábavy a hrát důležitou roli v budovaném světě hraček.

Takže tímto vyzáváme všechny děti z vašeho rodinného týmu, aby jste se stali stavebníky velkého světa hraček a na podlaze v dětském pokoji (nebo třeba dočasně v obýváku, na chodbě či v jiné větší místnosti) začali pracovat na tvorbě vašeho společného veledíla. Postavte gigantický zábavní park jehož součástí můžou být všechny vaše hračky- nejprve si rozvrhněte jak váš svět bude vypadat a jaké “zóny” se tam budou nacházet a pak začněte postupně budovat jednotlivé části vašeho zábavného parku.

 • z lega nebo dřevěných kostek či jiné stavebnice postavte vstupní bránu
 • před vstupem do zábavního parku můžete udělat velké parkoviště a tam umístit vaše autíčka
 • pokud máte koleje a vláčky můžete je použít k zajištění dopravy mezi jednotlivými částmi parku
 • součástí parku může být ZOO – umístěte tam různé figurky zvířat a postavte jim výběhy a ohrady
 • pokud máte plastové dinosaury, vyhraďte část parku pro Dinopark
 • postavte odpočinkovou zónu s průlezkami, klouzačkami, houpačkami a občerstvením
 • pokud máte nějaké stavební stroje vyhraďte jim část parku – jako že pracují na výstavbě další nové oblasti
 • pokud máte traktory a zemědělské stroje, můžete část parku vyhradit pro farmu, která by mohla fungovat jako zajištění potravy pro zvířata ve vaší ZOO a zásobování vašeho světa
 • do vašeho světa postavte i různé domečky, stromy a rozmístěte tam všechny vaše panáčky po celé ploše – lego panáčci, playmobile, igráčci či jiné figurky
 • do zábavného parku můžete umístit i figurky rytířů a postavit hrad
 • vytvořte “vodní plochu” (např z papíru, modrých kostek, modrého trička atd) a na ni umístěte lodičky (můžou být i papírové) nebo jiné plavidla
 • pokud máte vojáčky a vojenskou techniku můžete vyhradit část vašeho světa jako vojenský výcvikový prostor
 • můžete tam také přidat fotbalový nebo hokejový stadion či jiné sportoviště
 • také třeba můžete mít část vašeho světa zaměřenou na požárníky, policisty či jiné tématické sety

Rodiče vám určitě rádi poskytnou “mentální” a logistickou podporu, pomůžou s různými stavebními činnostmi, u nichž by jste si třeba nevěděli rady,  či poskytnou vám nápady jak nějaké dílčí věci udělat a vzájemně propojit. Budeme požadovat 3 fotografie dokumentující vámi vytvořený svět a alespoň na jedné fotografii by měly být zachyceny všechny děti, jež se na této gigantické stavbě podílely.

V Záznamu o aktivitě nám můžete potom napsat pár informací o tom co všechno váš svět hraček obsahuje, upozornit nás na různé detaily či geniální drobnosti, jež by ostatní v celkovém globálním pohledu mohly uniknout a taky nám napište, jak vás tato aktivita bavila, zda se děti při stavbě nehádaly, jak se jim dařila spolupráce a koli času dětem postavení jejich světa hraček zabralo.

Po odeslání Záznamu a fotografií vám přidělíme 100 bodů pro váš rodinný tým