Dnešním dnem (zelený čtvrtek) začínají svátky života, jara a probouzející se přírody – Velikonoce. Tyto svátky mají pro různé lidi rozdílné významy (např. křesťané si připomínají ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, židé slaví Pesach – vyjití z otroctví v Egyptě, další slaví ukončení zimy a nástup jara a probouzející se přírody), ale pro všechny nás je společné, že máme v pátek a pondělí volno a můžeme být spolu se svými rodinami. Sice vlivem viru budou letošní svátky určitě úplně jiné, než na jaké jsme byli zvyklí, ale i přes tyto omezení věříme, že velikonoce budou pro vás všechny krásně prožité odpočinkové dny.

S velikonočními svátky i významně souvisí i určité tradice, lidové zvyky a obyčeje a jedním z nich je vyrábění různých dekorací a ozdob pro zkrášlení našich domovů (např. pečení beránka, malování kraslic, čokoládové vajíčka, květinové dekorace a vazby, kuřátka, zajíčci, vyrábění hnízd z proutí, vyrobení hory křížů nebo skalního hrobu a mnohé další). A právě toto je zadáním naší aktivity, za jejíž splnění a 3 fotografie vašemu týmu přidělíme 50 bodů.

Vyrobte si společně různé dekorace a symboly připomínající tyto svátky a ozdobte jimi své domovy včetně dětských pokojíčků. Vezměte si papíry, pastelky, barvy, nůžky, stuhy, různé přírodniny, kameny, květiny, proutí a cokoli dalšího, co pro své tvoření potřebujete a popusťte uzdu své kreativitě a fantazii. U toho si můžete společně povídat o tom, čím jsou právě pro vaši rodinu velikonoce významné, na co se během těchto svátků těšíte a co budete společně podnikat. Nezapoměňte se také vyfotit a zadokumentovat jaké krásné dekorace jste vytvořili a jak jste si ozdobili své domy a sdílené prostory. V Záznamu o aktivitě poté uveďte jaké dekorace a ozdoby jste vyráběli, jak to celé probíhalo a jak se vám líbily výsledky vaší společné snahy a připojte 3 fotografie.

Těšíme se moc, až uvidíme jaké krásné věci jste vytvořili a věříme, že si tuto skvělou činnost společně báječně vychutnáte.

Tady vám přidáváme i pár odkazů s tipy na velikonoční vyrábění pro inspiraci:

Velikonoční dekorace

7 tipů na dekorace

Vyrábění dekorací

Jak? Tak!

Video – DIY návody

Kreativní dílna

Nápady na Pinterestu

iReceptář