Experimentujete rádi? Zkoušíte nové věci, nové chutě? Lákají vás netradiční jídla či exotické přísady? Pokud jste alespoň jednou odpovědili ano, pak určitě pokračujte ve čtení.

Anebo vlastně stačí pokud jste někde na internetu nebo v časopise objevili inspiraci či recept na nějaký pokrm, který jste ještě nikdy nezkoušeli připravit a láká vás to vyzkoušet, zažít takové malé dobrodružství v kuchyni a na závěr se zvědavostí ochutnat výsledky vašeho úsilí a také předložit připravené jídlo k posouzení i dalším členům vaší rodiny.

Přesně tohle je totiž zadáním tohoto úkolu, který jsme si pro vás připravili. Uvařte, upečte či jakýmkoli jiným způsobem připravte oběd pro vaší rodinu – vytvořte baštu, kterou jste ještě nikdy dříve nedělali. Najděte si nějaký recept na jídlo – na internetu, od různých foodblogerů nebo v nějakém časopise zabývajícím se  jídlem např. Apeptit nebo v jakékoliv kuchařce či třeba od kamarádky. Sežeňte si potřebné ingredience a potraviny, vrhněte se do této báječné a vzrušující činnosti plné očekávání, jak to nakonec celé dopadne.

Budeme po vás požadovat pořízení 3 fotografií – jednu dokumentující práci šéfkuchaře v průběhu přípravy jídla, druhá fotografie by měla zachycovat vaši rodinu u stolu před konzumací této nově připravené dobroty a třetí fotografie by měla být “prezentační” – naaranžujte připravený pokrm a vyfoťte jej tak, jako by jste měli za úkol dodat článek do časopisu o jídle – pokuste se vytvořit co nejlepší a profesionální vizuální prezentaci vašeho skvělého jídla.

Do formuláře Záznam o aktivitě nám poté popište vaše zážitky s vařením (zda šlo vše hladce nebo co vám způsobilo nějaké komplikace), jak se vám jídlo podařilo a jak chutnalo kuchaři ale také ostatním členům rodiny a zda to splnilo vaše očekávání. Také nám uveďte zdroj z nějž jste recept získali, jestli by jste tento recept doporučili k vyzkoušení i ostatním rodinám. No a jako poslední nám nezapomeňte recept na vaší dobrotu přiložit k záznamu (případně poskytněte odkaz na stránky v internetu). Za splnění zadání úkolu vám přidělíme 50 bodů.

Před koncem soutěže spustíme hlasování a 3 týmy s největším počtem hlasů získají bonusových 50 bodů.