Určitě jste zvědaví jakápak “kulišárna” se skrývá pod takovým podivným názvem aktivity. Ale nebojte se nic, je to jen taková malá slovní hříčka, která nemá nějakou zásadní spojitost s nebem, oblohou či atmosférou, jak by se na první pohled zdálo.

I když pravda je, že vás chceme vyzvat aby jste se přeci jen trošku do vyšších vrstev posunuli. Chceme vám přidělit body za něco, co možná většiná z vás během letních prázdnin absolvovala – totiž výlet či dovolenou někde na horách. Akorát, že né na těch našich – (NE)Beskydy, ale kdekoli jinde v ČR (Jeseníky, Krkonoše, Šumava, Orlické, Krušné, Rychlebské, Karpaty, Adršpach, Český ráj …) nebo v zahraničí (Alpy, Tatry, Fatra, Roháče či cokoliv jiného).

A pokud jste během jara či léta na horách nebyli, nezoufejte. Třeba tato aktivita může být tou pravou výzvou pro úžasný rodinný výlet na podzim, kdy příroda bude ještě krasnější a barevnější a vaše zážitky budou takto posunuty k ještě více intenzivnějšímu kochání se krásami a rozmanitostí přírody.

Do formuláře Záznam o aktivitě nám napište kde a kdy jste byli, jaké hory/vrcholy jste zdolali, jak jste tam cestovali, kolik kilometrů jste odhadem nachodili a případně doplňte další zajímavosti nebo doporučení pro ostatní rodinné týmy. Připojte 2 fotografie a jelikož splnění této aktivity vyžadovalo i nějaké to cestování do vzdálenějších míst, tak vaši snahu oceníme za 100 bodů.